Stackpole Electronics Inc CFM12JT39R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 758 ratings
CFM12JT39R0 main image
Model Number
CFM12JT39R0
Datasheet
CFM12JT39R0 PDF
Description
RES 39 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 17814
Resistance
39 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)