Stackpole Electronics Inc CFM12JT2R70 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 683 ratings
CFM12JT2R70 main image
Model Number
CFM12JT2R70
Datasheet
CFM12JT2R70 PDF
Description
RES 2.7 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 14941
Resistance
2.7 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)