Stackpole Electronics Inc CFM12JT2M20 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 853 ratings
CFM12JT2M20 main image
Model Number
CFM12JT2M20
Datasheet
CFM12JT2M20 PDF
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 2075
Resistance
2.2 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)