Stackpole Electronics Inc CFM12JT1K50 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 884 ratings
CFM12JT1K50 main image
Model Number
CFM12JT1K50
Datasheet
CFM12JT1K50 PDF
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 12872
Resistance
1.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)