Stackpole Electronics Inc CFM12JT13K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 775 ratings
CFM12JT13K0 main image
Model Number
CFM12JT13K0
Datasheet
CFM12JT13K0 PDF
Description
RES 13K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 2644
Resistance
13 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)