Stackpole Electronics Inc CFF14JT15R0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 707 ratings
CFF14JT15R0 main image
Model Number
CFF14JT15R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CFF14JT15R0 PDF
Description
RES 15 OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CFF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
15 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)