Stackpole Electronics Inc CF2JT36R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 890 ratings
CF2JT36R0 main image
Model Number
CF2JT36R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF2JT36R0 PDF
Description
RES 36 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 4388
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
36 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)