Stackpole Electronics Inc CF2JT10K0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 809 ratings
CF2JT10K0 main image
Model Number
CF2JT10K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF2JT10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)