Stackpole Electronics Inc CF1JT620K (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 754 ratings
CF1JT620K main image
Model Number
CF1JT620K
Datasheet
CF1JT620K PDF
Description
RES 620K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
620 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)