Stackpole Electronics Inc CF1JT22K0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 629 ratings
CF1JT22K0 main image
Model Number
CF1JT22K0
Datasheet
CF1JT22K0 PDF
Description
RES 22K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
22 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)