Stackpole Electronics Inc CF1JT10K0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 892 ratings
CF1JT10K0 main image
Model Number
CF1JT10K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF1JT10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)