Stackpole Electronics Inc CF1JB4R30 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 808 ratings
CF1JB4R30 main image
Model Number
CF1JB4R30
Datasheet
CF1JB4R30 PDF
Description
RES 4.3 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
4.3 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)