Stackpole Electronics Inc CF1JB2K20 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 630 ratings
CF1JB2K20 main image
Model Number
CF1JB2K20
Datasheet
CF1JB2K20 PDF
Description
RES 2.2K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)