Stackpole Electronics Inc CF1GT39R0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 898 ratings
CF1GT39R0 main image
Model Number
CF1GT39R0
Datasheet
CF1GT39R0 PDF
Description
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
39 Ohms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)