Stackpole Electronics Inc CF18JT7K50 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 817 ratings
CF18JT7K50 main image
Model Number
CF18JT7K50
Datasheet
CF18JT7K50 PDF
Description
RES 7.5K OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 8306
Resistance
7.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)