Stackpole Electronics Inc CF18JT6K20 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 698 ratings
CF18JT6K20 main image
Model Number
CF18JT6K20
Datasheet
CF18JT6K20 PDF
Description
RES 6.2K OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 9532
Resistance
6.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)