Stackpole Electronics Inc CF18JT47R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 602 ratings
CF18JT47R0 main image
Model Number
CF18JT47R0
Datasheet
CF18JT47R0 PDF
Description
RES 47 OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 6516
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)