Stackpole Electronics Inc CF18JT3K90 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 767 ratings
CF18JT3K90 main image
Model Number
CF18JT3K90
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF18JT3K90 PDF
Description
RES 3.9K OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 9677
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
3.9 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)