Stackpole Electronics Inc CF18JT2M20 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 672 ratings
CF18JT2M20 main image
Model Number
CF18JT2M20
Datasheet
CF18JT2M20 PDF
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 16299
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
2.2 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)