Stackpole Electronics Inc CF18JT1R30 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 758 ratings
CF18JT1R30 main image
Model Number
CF18JT1R30
Datasheet
CF18JT1R30 PDF
Description
RES 1.3 OHM 5% 1/8W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.3 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)