Stackpole Electronics Inc CF18JT1K20 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 626 ratings
CF18JT1K20 main image
Model Number
CF18JT1K20
Datasheet
CF18JT1K20 PDF
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 5572
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
1.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)