Stackpole Electronics Inc CF18JT120R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 757 ratings
CF18JT120R main image
Model Number
CF18JT120R
Datasheet
CF18JT120R PDF
Description
RES 120 OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 8246
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
120 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)