Stackpole Electronics Inc CF18JA6K20 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 612 ratings
CF18JA6K20 main image
Model Number
CF18JA6K20
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF18JA6K20 PDF
Description
RES 6.2K OHM 5% 1/8W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
6.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)