Stackpole Electronics Inc CF18JA18K0 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 739 ratings
CF18JA18K0 main image
Model Number
CF18JA18K0
Datasheet
CF18JA18K0 PDF
Description
RES 18K OHM 5% 1/8W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Box
Resistance
18 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)