Stackpole Electronics Inc CF14JT47R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 823 ratings
CF14JT47R0 main image
Model Number
CF14JT47R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF14JT47R0 PDF
Description
RES 47 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 10937
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)