Stackpole Electronics Inc CF14JT30K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 698 ratings
CF14JT30K0 main image
Model Number
CF14JT30K0
Datasheet
CF14JT30K0 PDF
Description
RES 30K OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 13772
Resistance
30 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)