Stackpole Electronics Inc CF14JT10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 882 ratings
CF14JT10K0 main image
Model Number
CF14JT10K0
Datasheet
CF14JT10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 14710
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)