Stackpole Electronics Inc CF14JB330R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 794 ratings
CF14JB330R main image
Model Number
CF14JB330R
Datasheet
CF14JB330R PDF
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
330 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)