Stackpole Electronics Inc CF14JB12R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 882 ratings
CF14JB12R0 main image
Model Number
CF14JB12R0
Datasheet
CF14JB12R0 PDF
Description
RES 12 OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
12 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)