Stackpole Electronics Inc CF14JA2K40 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.8 777 ratings
CF14JA2K40 main image
Model Number
CF14JA2K40
Datasheet
CF14JA2K40 PDF
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Box
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)