Stackpole Electronics Inc CF14GT620K (1 Tape & Reel)
4.9 736 ratings
CF14GT620K main image
Model Number
CF14GT620K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF14GT620K PDF
Description
RES 620K OHM 2% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
620 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)