Stackpole Electronics Inc CF14GT10K0 (1 Tape & Reel)
4.9 617 ratings
CF14GT10K0 main image
Model Number
CF14GT10K0
Datasheet
CF14GT10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)