Stackpole Electronics Inc CF12JT7K50 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 622 ratings
CF12JT7K50 main image
Model Number
CF12JT7K50
Datasheet
CF12JT7K50 PDF
Description
RES 7.5K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 5112
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
7.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)