Stackpole Electronics Inc CF12JT6K80 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 729 ratings
CF12JT6K80 main image
Model Number
CF12JT6K80
Datasheet
CF12JT6K80 PDF
Description
RES 6.8K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 18575
Resistance
6.8 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)