Stackpole Electronics Inc CF12JT1R20 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 798 ratings
CF12JT1R20 main image
Model Number
CF12JT1R20
Datasheet
CF12JT1R20 PDF
Description
RES 1.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)