Stackpole Electronics Inc CF12JT180K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 829 ratings
CF12JT180K main image
Model Number
CF12JT180K
Datasheet
CF12JT180K PDF
Description
RES 180K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 5313
Resistance
180 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)