Stackpole Electronics Inc CF12JB20M0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 879 ratings
CF12JB20M0 main image
Model Number
CF12JB20M0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF12JB20M0 PDF
Description
RES 20M OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
20 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)