Stackpole Electronics Inc CF12JA47R0 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 797 ratings
CF12JA47R0 main image
Model Number
CF12JA47R0
Datasheet
CF12JA47R0 PDF
Description
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Box
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)