Stackpole Electronics Inc CF12JA200R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 764 ratings
CF12JA200R main image
Model Number
CF12JA200R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CF12JA200R PDF
Description
RES 200 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 4594
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)