Stackpole Electronics Inc CD14ZT0R00 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 683 ratings
CD14ZT0R00 main image
Model Number
CD14ZT0R00
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CD14ZT0R00 PDF
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W AXIAL
In Stock : 6088
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CD
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
0 Ohms
Tolerance
Jumper
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Temperature Coefficient
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)