Stackpole Electronics Inc CB7JB1R10 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 744 ratings
CB7JB1R10 main image
Model Number
CB7JB1R10
Datasheet
CB7JB1R10 PDF
Description
RES 1.1 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance
1.1 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
7W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)