Stackpole Electronics Inc CB7JB120R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 875 ratings
CB7JB120R main image
Model Number
CB7JB120R
Datasheet
CB7JB120R PDF
Description
RES 120 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance
120 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
7W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)