Stackpole Electronics Inc CB7JB10R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 667 ratings
CB7JB10R0 main image
Model Number
CB7JB10R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CB7JB10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 5% 7W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CB
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
7W
Composition
Wirewound
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)