Stackpole Electronics Inc CB3JB6R80 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 883 ratings
CB3JB6R80 main image
Model Number
CB3JB6R80
Datasheet
CB3JB6R80 PDF
Description
RES 6.8 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance
6.8 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)