Stackpole Electronics Inc CB3JB18R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 752 ratings
CB3JB18R0 main image
Model Number
CB3JB18R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CB3JB18R0 PDF
Description
RES 18 OHM 5% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CB
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
18 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Wirewound
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)