Stackpole Electronics Inc BR3JB15L0 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 629 ratings
BR3JB15L0 main image
Model Number
BR3JB15L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
BR3JB15L0 PDF
Description
RES 0.015 OHM 5% 3W RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
BR
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
15 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Foil
Features
Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Package / Case
Radial
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.602" L x 0.065" W (15.30mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max)
1.000" (25.40mm)