Stackpole Electronics Inc ASRM2JA510R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 884 ratings
ASRM2JA510R main image
Model Number
ASRM2JA510R
Datasheet
ASRM2JA510R PDF
Description
RES 510 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 3
Resistance
510 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)