Stackpole Electronics Inc ASRM2JA220R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 674 ratings
ASRM2JA220R main image
Model Number
ASRM2JA220R
Datasheet
ASRM2JA220R PDF
Description
RES 220 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 505
Resistance
220 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)