Stackpole Electronics Inc ASRM2JA10R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 781 ratings
ASRM2JA10R0 main image
Model Number
ASRM2JA10R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
ASRM2JA10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 323
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
ASRM
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)