Stackpole Electronics Inc ASRM1JA2K20 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 703 ratings
ASRM1JA2K20 main image
Model Number
ASRM1JA2K20
Datasheet
ASRM1JA2K20 PDF
Description
RES 2.2K OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
ASRM
Packaging
Tape & Box
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)